ISPC

International SHETLAND PONY SHOW 2015
15th-16th August 2015 Ypäjä, Finland

List of ponies

A.S. NAMORADO 80 SH
A.S. WISHING STAR
A.S. XANDER STAR 258 SH
A.S. XOMMONDOR 266 SH
A.S. YEDELIAN
ACE V.D. GROENKAMP 134 SH
ALBA GINNY
ALBA IGRUNJA
ALBA ISADORA
ALBA LA PELEGRINA
ALBA NALINI
ALBA NANA
ALBA NOO-NOO
ALBA ODESSA
ALBA ONSLOW
ALBA OSAKA
ALBA PADMAN
ALBA PAPSHMIR
ALBA ZOZOBRA
ALMNÄS GABRIELLA 1099 SH
ALMNÄS RASPBERRY 1224 SH
ALMNÄS TROMB RS 585
ALMNÄS VIOL RS 6926
AMIN WEE WILLBURG
AMIN XQUISITE
ANNA'S HERA
ANNA'S HURMIONE
ANYAN DANDELION
ANYAN RAPHAEL
AROLAN HELMI
BEAUDESERT AUTUMN FAIR
BENSTON GLORIA SPSB M05-383/AM0659
BEORN AISLINN
BERGHÄLLS LOVELY HEART
BERGHÄLLS SPARKLING STAR
BERTA VON DER GRAMMAU
BETTAN 1309 SH
BIRCHWOOD SMALL WONDER
BJÖRKNÄS JAZZETTE 1244 SH
BLIKSEM V. ST. GRINTENBOS 167 SH
BRAVEHEART OF GOBLIN
BRIGATIN AAMORI 238 SH
BRIGATIN JULIUS
BRIGATIN POKER
BÄCKENS MISS-ANNA
C.X. HERCULES SWE 271 SH
CANDY IV
CANNA'S BIRGITTE
CANNA'S EUFROSYNE
CANNA'S FINALLY
CANNA'S FONZIE
CANNA'S FRANCO
CANNA'S GLORIA
CANNA'S GOLDIE
CANNA'S GUADALUPE
CANNA'S HASSELHOFF
CANNA'S HOCUS
CAPTAIN BOY 219 SH
CASTANJA CLASSIC CHICA
CASTANJA NEVERENDING DREAM
CB DESERTER
COUNTESS OF GOBLIN
CROWNHILL SIR SPARKLE
CRYSTAL DAEMON
DALSGÅRDS RHONDA
DIAMOND CLOUD
DIE LOLLIPOP 597 SH
DOMINO'S DOUBLE CHOCOLATE
DUST MANE 221 SH
ELSCHEN VON DER OSTSEE
FANTAS ARE YOU READY
FANTAS DANCING QUEEN
FANTAS STEWIE WONDER
FLORA V.D. AMSTELHOF
FLORENCE V.H. ESVELD
FLUKE V.D. AMSTELHOF
FRYEBO FILIP SWE
GEDSAGERGÅRDS OSWALD
GENÈVE V.H. ESVELD
GOLDBERRY'S EVITA
GOLDENWILD'S ADELE
GOLDY III 1217 SH
GORGEOUS V.D. AMSTELHOF
GWAIHIR AX
HA HEATHERBELL
HAKALAN GIDEON
HALLAKALLION BART
HANNAH V.H. ESVELD
HARHARETKEN HAAVE
HARMONI
HAUKKAMÄEN ARVO
HEKITA SWE 981 SH
HESTEHAVENS GOLDIE NPA 5088
HUCKLEBERRY TEA
HUMLEDALS IZABELLE
HYRTÖLÄN HURMA
IKKALAN VIHTORI
INDIRA III 1247 SH
IVANHOE AV FRIHETEN
JOINTLY SOFIE
JOLLI 741 SH
JUNIBACKENS BABUSHKA
JUNIBACKENS FIA 1139 SH
JUNIBACKENS MADICKEN 1218 SH
JUNIBACKENS OKSANA 1264 SH
JUNIBACKENS PLAYBOY 255 SH
JUNIBACKENS REMBRANDT 132 SH
KAKKULANMÄEN VIRGIL 261 SH
KANELIN GASELLI 1140 SH
KAPPELIN URHO
KASKAD
KATVEIKON LUCIA
KAUNISRANNAN CRANBERRY
KAUNISRANNAN FRESITA
KAUNISRANNAN FREZZA
KAUNISRANNAN GIGOLO
KAUNISRANNAN HARRY POTTER 152 SH
KAUNISRANNAN HEAVENLY
KAUNISRANNAN HOMER
KAUNISRANNAN IINES 1275 SH
KAUNISRANNAN PANDORA 1213 SH
KAUNISRANNAN PERFECTA
KAUNISRANNAN ROMANCE
KERSWELL MIA
KILSKOGENS LANCÓME RS 6725
KILSKOGENS MYNTA
KIRPA'S KING OF ROAD
KIRPA'S KISS OF LOVE
KNUUTTILAN IIVARI 269 SH
KOIVUKAAREN ROMEO
KOIVUNIEMEN RITARI ÄSSÄ
KOTIMÄEN FANTACY 1046 SH
KOTIMÄEN KITTY
KOTIMÄEN SUSIE
KRONBLADS OLGA RS 5596
KÄLLBACKAS CHARITY 956 SH
KÖLNÄS LHEA 1322 SH
KÖLNÄS NORA 1265 SH
LAKRISSA NPA 3547
LEPOMÄEN ILLUSIA
LINIKKALAN ROSABELLA
LINNESTOFTA COFFEEBEAN
LITTLE FAIRY FLOSS
LUCKY LOOK RS 454
LUPITO
LYKTANS PRIMUS 119 SH
MEGARA 1310 SH
MEMORABLE MINOS
MEMORY OF MOONLIGHT NIGHT 244 SH
MILLI'S YOU GOT IT
MILLI'S ZEPHYR
MIRTILLO
MOLINETTE
MOONSHINE'S QUEEN OF LIGHT
MOONSHINE'S SHOOTING STAR
MOONSHINE'S WAY TO SHINE
MR Y
MÄKELÄN MANTA
NIEMENPELLON MIMOSA 1219 SH
NIITTYKORVEN LISA MARIE
NIKODEMUS III 143 SH
NOBLE PATIENCE
NOT AT ALL LU ART 265 SH
OLKIJOEN OSMO
OLYMPIC STAR V. ST. SELHORST
OMEGA III
ONIA 1174 SH
OPPES
ORSIN ASTERIX
OZZI PIMPERNELL
PEARL V.'T HEUT 1187 SH
PETBACKA LITTLE JOHN
PETBACKA MIKMIK
PETBACKA TIGGER
PIKKUVIRRAN BRAAMER
PINERIVER'S DIANDRA
PINERIVER'S HETTIE HOPE
PINERIVER'S MAVERICK
PINERIVER'S MAXIMUS
PINERIVER'S MISS MONCHERIE
PINERIVER'S VICTORIA
PINOCCHIO NPA 4965
PIXUS 1323 SH
PRIMUKSEN LADY EMMI
PROMISEHILL FAIRY FLISS
PROMISEHILL FOULA FAIRY
PROMISEHILL JACINTHA
PROMISEHILL ROSE OF MAY
PROMISEHILL ROSELEAF
PUOLIKUUN SHAMAN
RAMBLING PENNY BLACK
RECKLESS WILSON
REINILÄN JOHANNES
RHYMESTER WILSON
RINGKAY ACTION MAN 232 SH
ROCKCRYSTAL WILSON
ROS-MINOR 277 SH
ROSEQUARTZ WILSON
SALUT III 140 SH
SAMMALISEN IISAKKI
SAMMALISEN JASMIN
SAMMALISEN KLARISSA
SAMMALISEN KRISTALLI
SAMMALISEN KRISTOFFER
SER-DATA
SKOGHEIMS JUSTER NPA 7270
SKOGHEIMS LUNA NPA 8018
SKOGSBORGS KLARISSA
SKÄRGÅRDENS NEW ROSE
SKÄRGÅRDENS NEW ROSE VARSA
SMEDENS SANDY 1161 SH
SNELSMORE PORTIA
SONNET V. STEPELO 1079 SH
SPEKTRAS PAULA
SPRINGFIELD FLINT
SPRINGFIELD GILBERT
SPRINGFIELD HOMER
SPRINGFIELD VICTOR 205 SH
STJERNENS TALLISMAN
SUNNYHILL'S BRAVEHEART
SWINGHILL'S ANGELICA 1300 SH
SWINGHILL'S PAULETTE 1239 SH 1239 SH
TALLBOS CORNELIA
TAMAR V.D. WOLF
TAMMELAN UNIKKO
TEEN STAR HELMI
THORIN AX
TIITU 1221 SH
TOP NOTCH RS 704
TOTHILL VERITY
TOVA
TYCOON AF JÄBORUDER
USVANIITYN HARRY
USVANIITYN HERTTA
USVANIITYN JASMIINI 1296 SH
USVANIITYN JASPER
USVANIITYN JESSE 248 SH
USVANIITYN JULY
USVANIITYN JUNE
USVANIITYN LORDI 126 SH
VANILLA II
VARIKON VANESSA
VERA V.D. LIETING
VICTOR V. STEPELO 141 SH
VIHRSGÅRDEN'S PEARLPERFECTION
WASABORG'S DIVINE
WASABORG'S MUFFIN
WAULKMILL JEWELSB
WAULKMILL JUPITER SH 716
WESTON HIGH-LEVEL 210 SH
YTTERHALLS KANON 253 SH
YUM YUM V.D. PARKANT 128 SH
ÅKERMAN
ØDEGAARDENS FELIX
ØDEGAARDENS FIOLA NPA 6246

Performance ponies

BIRCHHILL EVOLUTION Ohjastaja: Noora Mattila

FAIRY TALE AV FRIHETEN Ratsastaja: Elina Malin (13v)

FAIRY TALE AV FRIHETEN Ratsastaja: Elina Malin (13v)

FANTAS STEWIE WONDER Ohjaaja: Oliver Lepistö (4v)

GATERLEY GOLDEN ACTRESS 1155 SH Ohjaaja: Lilja Merimaa (6v)

GATERLEY GOLDEN ACTRESS 1155 SH Ratsastaja: Miika Merimaa (3v)

HA HEATHERBELL Ohjastaja: Sanna Uotila

HA HEATHERBELL Ratsastaja: Helmi Mäenpää (7v)

HA HEATHERBELL Ratsastaja: Helmi Mäenpää (7v)

HAIRY FACE Ratsastaja: Vilma Nyman (15v)

HEADHILL BLUE PINOCCHIO Ohjastaja: Ellen Forsman (14v)

HEADHILL BLUE PINOCCHIO Ohjastaja: Mia Svartsjö­Tarvonen

HEKITA SWE 981 SH Ohjaaja: Nea Sepponen (13v)

HEKITA SWE 981 SH Ratsastaja: Nea Sepponen (13v)

HETINO Ratsastaja: Helmi Nurminen (19v)

HETINO Ratsastaja: Noora Ala­Äijälä (13v)

HOMECORNER'S FAYANOMA Ohjastaja: Mirva Wiik

HOMECORNER'S FAYANOMA Ratsastaja: Venla Wiik (6v)

HUCKLEBERRY TEA Ohjaaja: Tiia Artes (14v)

HUCKLEBERRY TEA Ohjastaja: Tiia Artes (14v)

IVANHOE AV FRIHETEN / SWINGHILL'S PAULETTE 1239 SH Ohjastaja: Leena

Jokinen

IVANHOE AV FRIHETEN Ohjastaja: Leena Jokinen

JUNIBACKENS FIA 1139 SH Ohjaaja: Nora Rantanen (16v)

JUNIBACKENS FIA 1139 SH Ratsastaja: Jemina Ruohonen (9v)

JUNIBACKENS FIA 1139 SH Ratsastaja: Keinänen Janina (12v)

JUNIBACKENS NIKITA Ohjaaja: Tiia Venovirta

JUNIBACKENS NIKITA Ohjastaja: Tiia Venovirta

KANELIN GASELLI 1140 SH Ohjastaja: Jenita Laitinen (14v)

KAUNISRANNAN GIGOLO Ohjastaja: Henni Grönman (13v)

KAUNISRANNAN GOOSEBERRY / ALMNÄS RASPBERRY 1224 SH Ohjastaja: Roosa

Kuisma (16v)

KAUNISRANNAN GOOSEBERRY Ohjaaja: Roosa Kuisma (16v)

KAUNISRANNAN GOOSEBERRY Ratsastaja: Lilja Merimaa (6v)

KAUNISRANNAN URSULA 1269 SH Ohjastaja: Iiris Mielonen

KAUNISRANNAN URSULA 1269 SH Ratsastaja: Annika Kärnä (13v)

KAUNISRANNAN VALIANT Ohjastaja: Soila Weeraratne (16v)

KAUNISRANNAN VALIANT Ratsastaja: Annika Kärnä (13v)

KOTIMÄEN FANTACY 1046 SH Ohjaaja: Taija Petrell (13v)

KOTIMÄEN FANTACY 1046 SH Ohjastaja: Soila Lehmusvaara

KÄLLBACKAS CHARITY 956 SH Ratsastaja: Erika Venäläinen (13v)

KÄLLBACKAS CHARITY 956 SHOhjastaja: Milja Salonen

L.P. NAMU 888 SH Ohjastaja: Anna Vilkko

LITTLE FAIRY FLOSS Ohjastaja: Anniina Mikkola

MILLI'S MINTY 1152 SH Ohjaaja: Minka Lehtonen (10v)

MILLI'S MINTY 1152 SH Ratsastaja: Minka Lehtonen (10v)

MILLI'S MINTY 1152 SH Ratsastaja: Minka Lehtonen (10v)

MILLI'S XINNY Ohjaaja: Oona Lylylahti (16v)

MILLI'S XINNY Ohjastaja: Oona Lylylahti (16v)

MOLINETTE Ratsastaja: Venla Vaittinen (7v)

NELSON V.D. KIKKERT Ohjastaja: D.R. Kalshoven

NELSON V.D. KIKKERT Ohjastaja: D.R. Kalshoven

NELSON V.D. KIKKERT Ratsastaja: Fleur van Leeuwen (13v)

NELSON V.D. KIKKERT Ratsastaja: Fleur van Leeuwen (13v)

OLYMPIC STAR V. ST. SELHORST Ohjaaja: Anna­Katariina Peura (12v)

OLYMPIC STAR V. ST. SELHORST Ohjastaja: Anna­Katariina Peura (12v)

OMEGA III Ratsastaja: Riku Lehtonen (4v)

PIKKUVIRRAN BRAAMER Ratsastaja: Kiia Tervonen (13v)

PIKKUVIRRAN BRAAMER Ratsastaja: Kiia Tervonen (13v)

PIXUS 1323 SH Ohjaaja: Kirsi Aaltonen

PROMISEHILL EMPRESS Ratsastaja: Minka Lehtonen (10v)

PROMISEHILL EMPRESS Ratsastaja: Minka Lehtonen (10v)

QULLA 1298 SH Ohjastaja: Mervi Santonen

RAINBOW II Ratsastaja: Ronja Lehtonen (9v)

SAMMALISEN IISAKKI Ohjastaja: Annika Rantala (16v)

SKRÅMSTAHOLMS KVISTEN Ohjaaja: Mervi Santonen (38v)

SOFOKLES Ratsastaja: Ada Tarvonen (9v)

SOFOKLES Ratsastaja: Ada Tarvonen (9v)

SPEKTRAS PAULA Ohjaaja: Leevi Keyriläinen

TALLBOS CORNELIA Ohjastaja: Anna Vilkko

TAMAR V.D. WOLF Ohjaaja: Miiku Lehtonen (7v)

TAMAR V.D. WOLF Ratsastaja: Miiku Lehtonen (7v)

TIITU 1221 SH Ohjastaja: Mirva Kinnunen

TOTHILL VERITY Ohjaaja: Netta Kalsta

UGET V. BROMISHET Ohjaaja: Mikke Lehtonen (4v)

UGET V. BROMISHET Ratsastaja: Mikke Lehtonen (4v)

USVANIITYN JASMIINI 1296 SH Ohjastaja: Leena Valo

USVANIITYN JASPER Ohjastaja: Heljä Kämäräinen

USVANIITYN LORDI 126 SH Ohjastaja: Hanna Taimioja

USVANIITYN LORDI 126 SH Ohjastaja: Hanna Taimioja

YLVA 1051 SH hjastaja: Minna Harakka

ÅKERMAN Ohjastaja: Aila Riikonen

ÅKERMAN Ratsastaja: Heini Friman (26v)